Marcin Olesiak

Założyciel Sweet Gallery, europejskiego lidera na rynku street food. W 7 lat zbudował biznesowe imperium liczące 650 punktów sprzedaży.

Marcin Olesiak – właściciel Sweet Gallery, spółki zarządzającej sieciami Lodolandia, SiGelato, Rajskie Lody Tajskie, Kołacz na Okrągło i Bafra Kebab. Doświadczenie zdobył jako privet bankier w międzynarodowych korporacjach. Podążając za marzeniem o własnym biznesie, w 2013 roku złożył Lodolandię, zaczynając od kilku punktów w Warszawie.

Obecnie spółka Sweet Gallery to największa sieć street food w Polsce licząca ponad 650 punktów sprzedaży.

W 2016 roku spółka otworzyła pierwszy punkt sprzedaży w Niemczech pod międzynarodową marką Ice and Roll. Aktualnie posiada już kilkadziesiąt punktów za granicą (Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Słowacja, Francja, Hiszpania, Ukraina, Majorka). Od początku działalności spółki Marcin Olesiak odpowiedzialny jest za rozwój sieci franczyzowej. Dzięki Jego wysiłkom Lodolandia w ciągu kilku lat zdobyła pozycję lidera z 15% udziałem w rynku.

Aktualnie Marcin Olesiak koncentruje się na tworzeniu nowego konceptu franczyzowego oraz dalszej ekspansji zagranicznej.

Strona internetowa Lodolandia – kliknij

Facebook Lodolandia – kliknij